Size bir telefon kadar yakınız
0 232 386 11 44
Dil Seçin
tren

Mikro Filtreleme

Anasayfa » Mikro Filtreleme

Bypassoil Filtreleri onlarca yıl başarıyla kullanımdan sonra bile oluşacak teknik gelişmelere ve iyileştirmelere karşın gelecekte de ihtiyaçları karşılamaya devam edecektir. Bypassoil filtresinin kullanılması için üç temel unsur şunlardır.

  1. Modern ve verimli makinelerin aksamları gerçek performanslarında çalışabilmeleri sistemlerin sürekli temiz kalmalarına bağlıdır.
  2. Bir çok yağlama ve basınç uzun kullanıma uygundur. Temiz sistemler yağın katkı maddelerini tükenmeden önce uzun periyodlarlarda çalışmalarını sağlar.
  3. Şu anki tahminlere göre dünya sınırlı petrol rezervine sahiptir. Yağlama ve basınç sıvılarının uzun zaman kullanılması rezervlerin daha uzun süre kullanılmasını sağlar

Bypassoil filtreleri maliyetleri azaltma ve ömrü uzatma imkanları ile techizatların korunması ve bakımı açısından çok önemlidir. Montajı çok kolaydır ve her türlü hidrolik sistem ile dizel motorlarda kullanılabilir. Bypassoil filtreleri derinlemesine çalışan kartuşlardır. Filtre malzemesi uzun selüloz ve polipropilen liflerden imal edilmiştir.

Yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş ve özel yapısıyla bu filtre birimi, içinde yüksek miktarda parçacık tutmayı ve çok etkili bir biçimde kirli suyun filtrelenmesini sağlar. Katı madde parçacıkları <1um’e kadar filtre edilir ve -emilme noktasına bağlı olarak- su kartuşun içinde tutulur. Filtrelenmiş maddeler 1 ile 6 bar arasındaki düşük basınçlarda -off-line- dışarı alınır.

Yağın içindeki katkılar Bypassoil filtreler tarafından filtrelenmezler. Aşındırmacılar ve katalitik kirlenmenin filtrasyonu aşınmaları ve katalitik oksitlenmeleri azalır. Yağ değiştirme aralıkları, yağın performansı sınırlarına ve makinaların kullanıldığı yere bağlı olarak değişecektir. Bu aralıklar Bypassoil filtreleri ile uzayacaktır. Laboratuvar analizleri yapılarak, filtrenin ve yağın doğru değişim zamanı tespit edilebilir. Tecrübeler göstermiştirdir ki Bypassoil filtreleri yağ değiştirme aralıklarını 3 kattan 10 kata kadar uzatmıştır.

Bypassoil mikro filtreleme sistemleri, hidrolik yağların ve kalın yağların bakımı için by-pass yöntemi kullanılarak geliştirilmiştir.

Bypassoil Derinlik filtrelerinin mükemmel parçacık tutma ve suyu emme özellikleri vardır. Yağ bakımı, daha uzun yağ ömrü ve yağ değişim aralıklarını uzatması ile en iyi çözüm olmakla birlikte ayrıca mükemmel sistem koruma özelliği de sağlamaktadır. Uzun aralıklarla yağ değişimini sağladığı için doğal kaynakların korunması, gerekse kullanılmış yağ atıklarının azalmasını sağladığı için filtrasyon sistemi kullanmak aktif bir çevre koruma politikasıdır.

ISO 4406 ve NAS 1638’e GÖRE KİRLENME TEMİZLİK SINIFLANDIRMASI

 

NAS 1638 TEMİZLİK SINIFLARI ISO 4406 ve NAS 1638’e göre