Size bir telefon kadar yakınız
0 232 386 11 44
Dil Seçin
tren

Baypass Filtreleri ve Katkı Maddeleri

Anasayfa » Baypass Filtreleri ve Katkı Maddeleri

Baypas Filtreleri ve Katkı Maddeleri

Geçmişte bazı yağ üreticileri bypass filtrelerinin yağ katkı maddelerini çıkardığını iddia etmişlerdir.

Ancak yağ katkı maddeleri çözelti içinde bulunur ve baz yağ içinde karıştırılır. İstesek de BypassOil Mikro Filtreleme katkıları kaldıramaz çünkü katkı maddeleri 2, 3 veya 5 mikron BypassOil Mikro filtre elemanlarından çok daha küçük bir moleküler boyuta sahiptir.

7 yıllık bypass filtre üretimi boyunca, BypassOil Mikro Filtreleme’nin kullanılmasından önce ve sonra yağ durumunu analiz eden yöntemlerimizi de geliştirdik.
Uzun süreli analizlere dayanarak güvenle söyleyebiliriz ki BypassOil filtreleme sistemleri yağın katkı maddelerine dokunmadan sadece kirleri temizler.
Aşağıda bulunan laboratuvar raporunu kontrol edebilirsiniz. Ünlü bir belgeli plastik enjeksiyon döküm firması olan RESILUX’da yapılan uzun vadeli bir yağ analiz raporunu göstermektedir.

Katkı maddelerinin tüketilmesinin tek nedeni yağ kontaminasyonu.

Özellikle metal parçacıklar katalizör görevi gördüklerinden ve yağ bozunmasına yol açan yağ oksidasyonunu hızlandırdıklarından dolayı büyük bir etkiye sahiptir.

Metal kontaminasyonu ne kadar yüksek olursa, yağ tüm katkı maddelerini kullanır.
Yağ oksidasyonu ve çamur oluşumunun zamanla nasıl oluştuğunu aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Bu yüzden BypassOil Mikro Filtreleme ürünlerinin Yağ Ömrü üzerinde çok büyük bir etkisi vardır.
BypassOil Mikro Filtreleme ile yağ kirlenme seviyesi 50 ila 100x daha düşük konsantrasyon‘da tutulur. NAS 10-12 yerine NAS 4-6. Bu yağda ise 67x temiz yağ ve 67x daha az kirletici var.

Sonuç olarak, katkı maddeleri daha uzun ömürlü olacak, yağı mükemmel durumda tutacak ve 10 yıla veya 50.000 çalışma saatine kadar yağ ömrünü uzayacaktır.

 

Ürünlerimiz için buraya tıklayınız.