Size bir telefon kadar yakınız
0 232 386 11 44
Dil Seçin
tren

Bypass Versus In-Line Filtreler

Anasayfa » Bypass Versus In-Line Filtreler

Makinemin zaten bir filtresi var, o zaman neden yağım kirlenmiş?

BypassOil Mikro Filtreleme yağ temizleyicilerinin inline filtrelerden çok daha verimli ve etkili olmasının iki önemli nedeni vardır.

  • BypassOil Mikro Filtreleme her zaman makinede bir “baypas” döngüsüne kurulur. BypassOil, yüksek akış hızlarından, akış pulsasyonlarından ve basınç tepe noktalarından ve titreşimlerden asla etkilenmez. BypassOil Mikro Filtreleme elemanı filtrelemeyi her zaman mükemmel fiziksel koşullar altında gerçekleştirilebilir:

a. Azaltılmış akış

b.Minimum basınç

c.Akış ve basınç darbeleri ile stres yok.

  1. 114 mm kalınlığa sahip bir filtre ortamı, gerçek “derinlik filtreleme” dir. Şimdi bunu bir Pall, Hydac, Mahle, Donaldson veya diğer inline filtrelerle karşılaştırın. Filtre kütleleri nedir? Filtre ortamı yağın (ve parçacıkların) içinden ne kadar kalın akması gerekiyor? Belki 1 veya 2 mm?

Şimdi, böyle bir ince filtrenin yüksek akış, yüksek basınç, sürekli akış ve basınç darbeleriyle uğraştığını düşünün. Sanırım, bu gibi durumlarda çoğu partikül filtreden temizlenir. Bu nedenle, hat filtreleri söz verilen ve belirtilen mikron derecelerine asla ulaşamamaktadır.

Ve bu, in-line filtrelerin “mikron derecelendirme yanılsaması” ile başa çıkmak için doğru zaman.

Mikron derecelendirmelerinin sadece farklı markaları karşılaştırmak için kullanıldığını unutmayın, ancak bir mikron derecelendirmesi, belirli bir NAS veya ISO’nun yağın temizliğini elde etmek için herhangi bir garanti vermez.